// biyografi

Hakkımda

11 Şubat 1981 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelen Akdamar, devlet memuru olan babanın 4 çocuğundan biridir. İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep’in Nizip ilçesinde tamamladıktan sonra 1999 yılında ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. İstanbul’da lisansını tamamlayarak, aktif ticaret hayatına başlayan Akdamar kısa sürede yakaladığı başarı sayesinde Akdamar Group Şirketini kurdu Rusya, Çin, Makedonya, Bulgaristan, Bosna- Hersek, Belarus ve İran’da ticareti genişleterek ithalat, ihracat ve imalat yapmaya başladı.

Bunun yanı sıra siyasete ilk adımını atıp, Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) bir ilke imza atarak Türkiye’nin en genç il delegesi oldu ve partinin çeşitli kademelerinde birçok görevde yer aldı.

Bunlarla birlikte sosyal projelere de katılarak Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Marmara Bölgesi İstanbul Şube Başkan Vekilliği görevini üstlenerek birçok projeye imza attı. Aynı zamanda Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Fatih şubesi kurucu üyelerinden biridir.

Bir dönem Yazar Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini de üstelenen Akdamar şuan da Çağın gazetesinin kurucusu ve sahibi olarak yayıncılık hayatına devam etmektedir.

Akdamar, evli ve dört çocuk babasıdır.